Uși culisante automate montate la Aeroportul Internațional Iași

Aeroportul Internațional Iași, a fost înființat în anul 1905 sub denumirea de Aerodromul Iași. Iar în anul 1926 a devenit Aeroport Comercial odată cu inaugurarea curesti București-Galați-Iași și Chișinău.

În 2012, Aeroportul Internațional Iași a inaugurat un terminal destinat curselor interne, având o suprafață de 1.210 mp. Pentru a facilita accesul pasagerilor în această clădire, KADRA a furnizat și instalat uși culisante automate integrate armonios în fațada de sticlă a terminalului. Aceste uși asigură un flux controlat și rapid al pasagerilor, contribuind la eficiența operațională a aeroportului.

Proiectul a vizat terminalul inițial, inaugurat înainte de extinderile recente ale aeroportului. KADRA oferă o gamă completă de soluții pentru managementul accesului în aeroporturi – de la intrarea în parcare până la îmbarcare – asigurând siguranță, eficiență și integrare perfectă cu arhitectura modernă a infrastructurii aeroportuare.

Nu ai găsit ce căutai? Caută mai jos!

Audit tehnic gratuit

Administrezi o clădire industrială, un spital sau un centru comercial cu peste 10 unități în sistemul de acces (uși automate, porți industriale, uși medicale, bariere, sisteme de parcare etc.)?

Beneficiază de un audit tehnic profesionist, fără niciun cost.